Twitter: Nowe, wyraźne etykiety dla kont kluczowych urzędników państwowych oraz dla profili zajmujących się państwowymi operacjami informacyjnymi

Flash News: Nowe, wyraźne etykiety dla kont kluczowych urzędników państwowych oraz dla profili zajmujących się państwowymi operacjami informacyjnymi na Twitterze

Twitter rozszerza dodatkowe oznaczenia kont kluczowych urzędników państwowych i należących do powiązanych z państwem podmiotów medialnych (tzw. state-affiliated media entities). Nowe etykiety po razy pierwszy pojawiły się w sierpniu 2020 rok i były widoczne tylko na profilach amerykańskich, brytyjskich, rosyjskich, chińskich i francuskich (5 państw).

Nowe etykiety na Twitterze

Kolejnym krokiem Twittera jest wdrożenie takich samych oznaczeń kont powiązanych z rządem i kooperujących z nim mediami dla następnej grupy krajów tj. dla Kanady, Kuby, Ekwadoru, Egiptu, Niemiec, Hondurasu, Indonezji, Iranu, Włoch, Japonii, Arabii Saudyjskiej, Serbii, Hiszpanii, Tajlandii, Turcji, i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (16 państw).

Na oficjalnym blogu Twittera możemy przeczytać:

Po otrzymaniu opinii na temat tego wstępnego działania od wielu zainteresowanych stron – w tym społeczeństwa obywatelskiego, środowisk akademickich i użytkowników naszego serwisu – w środę, 17 lutego 2021 roku, rozszerzymy te oznaczenia na konta z krajów Grupy Siedmiu (G7) oraz na większość krajów, którym Twitter przypisuje powiązania z państwowymi operacjami informacyjnymi. Będziemy również stosować etykiety na osobistych kontach głów państw z tych krajów.

Źródło: